DICHT3R

This category is the stock-up corner of DICHT3R. While the flowers are available elsewhere in small quantities for trying out, this page is all about the 25 gram pack. If you want to buy DICHT3R and already know your strain,...

Filters

Sort by:

6 products

Dicht3r - Cali-Gator-Weed 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Cali Gator Weed Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Grow-Rilla-Glue 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Grow Rilla Glue Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Kikki Melon Kush 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Kikki Melon Kush Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Frozty Skunk 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Frozty Skunk Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Haze FFM 25 gHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Haze FFM Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Crittical Afghani Kush 25gHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Crittical Afghani Kush Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)

This category is the stock-up corner of DICHT3R. While the flowers are available elsewhere in small quantities for trying out, this page is all about the 25 gram pack. If you want to buy DICHT3R and already know your strain, the large pack saves you from constantly reordering.

Buy DICHT3R: the 25 g strains

Six strains are available in a 25 gram pack. Haze FFM has a double apple character with an anise note, Frozty Skunk is fruity and cool with a menthol finish, and Cali-Gator-Weed and Grow-Rilla-Glue bring their own profiles. Also included are Kikki Melon Kush and Crittical Afghani Kush. The cannabinoid profile is documented in the COA of each batch.

Why the large pack

25 grams are designed for stocking up. This pays off if you have found your strain and use it regularly, instead of buying small quantities again and again. If you want to try first, you will find the smaller units under DICHT3R flowers.

More from DICHT3R

Besides the flowers, the brand is also available as a vape. The DICHT3R Vapes carry the same aroma names.

Frequently asked questions about DICHT3R

Where can I buy DICHT3R flowers in stock-up size?

Right here in this collection, as a 25 gram pack.

What is the difference from the regular DICHT3R flowers?

This page is about the large 25 g pack. The smaller quantities are under DICHT3R flowers.

What is in the flowers?

The cannabinoid profile is documented in the COA of each batch.