Green8 Superior Flowers

Green8 Superior Flowers – intense aroma, controlled quality, and a clear cannabinoid profile

Filters

Sort by:

3 products

Green8 Superior Flowers Black Ice 2gHHC Vapes Shipping DE
Green8 Superior Flowers Black Ice 2g
Sale price€16,90 (€845,00/100g)
Green8 Superior Flowers Sushi Cali 2gHHC Vapes Shipping DE
Green8 Superior Flowers Sushi Cali 2g
Sale price€16,90 (€845,00/100g)
Sold out
Green8 Superior Flowers Skittlez 2gHHC Vapes Shipping DE
Green8 Superior Flowers Skittlez 2g
Sale price€16,90 (€845,00/100g)

Green8 is a compact but distinctive flower line. Instead of an endless list of strains, there are a few striking profiles in 2-gram units. If you want to buy Green8 flowers, you are usually looking for exactly this clear, somewhat unconventional flavour character.

Buy Green8 flowers: the strains

Black Ice is the flagship, a cool, spicy profile with a slightly sweet undertone that recalls a wintry character. Skittlez goes in the fruity, colourful direction, and Sushi Cali brings an unconventional, fresh profile. The strain names describe aroma and genetics.

Overview

The Green8 flowers are lab-tested and come in 2-gram units. They are sold only to persons aged 18 and over. You can find more about the brand on the Green8 page. If you want to compare other flowers, take a look at the HHZ flowers or CBD flowers.

Frequently asked questions about Green8 flowers

Where can I buy Green8 flowers?

Right here in this collection, in 2-gram units.

What does Black Ice stand for?

For a cool, spicy aroma profile with a slightly sweet undertone, the best-known Green8 strain.