Dicht3r - 40% Superior Flowers

DICHT3R is one of the most distinctive flower lines in the shop, with its own strain names and a clear recognition value. If you want to buy DICHT3R flowers, you will find the full selection here, from small quantities for...

Filters

Sort by:

14 products

DICHT3R - 40% Superior Flowers - Cali-Gator WeedDICHT3R - 40% Superior Flowers - Cali-Gator Weed
Dicht3r - 40% Superior Flowers - Cali-Gator Weed
Sale priceFrom €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior flowers - Frozty SkunkDICHT3R - 40% Superior Flowers - Frozty Skunk
Dicht3r - 40% Superior Flowers - Frozty Skunk
Sale priceFrom €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior Flowers - Grow-Rilla GlueDICHT3R - 40% Superior Flowers - Grow-Rilla Glue
Dicht3r - 40% Superior Flowers - Grow-Rilla Glue
Sale priceFrom €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior Flowers - Haze-FFMDICHT3R - 40% Superior Flowers - Haze-FFM
Dicht3r - 40% Superior Flowers - Haze-FFM
Sale priceFrom €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior Flowers - Kiki-Melon KushDICHT3R - 40% Superior Flowers - Kiki-Melon Kush
Dicht3r - 40% Superior Flowers - Kiki-Melon Kush
Sale priceFrom €9,90 (€990,00/100g)
Dicht3r - Cali-Gator-Weed 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Cali Gator Weed Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Grow-Rilla-Glue 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Grow Rilla Glue Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Kikki Melon Kush 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Kikki Melon Kush Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Frozty Skunk 25GHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Frozty Skunk Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Haze FFM 25 gHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Haze FFM Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Crittical Afghani Kush 25gHHC Vapes Shipping DE
Dicht3r Crittical Afghani Kush Flowers 25g
Sale price€199,00 (€796,00/100g)

DICHT3R is one of the most distinctive flower lines in the shop, with its own strain names and a clear recognition value. If you want to buy DICHT3R flowers, you will find the full selection here, from small quantities for trying out to the 25 gram pack.

Buy DICHT3R flowers: the strains

The line uses unconventional names such as Haze-FFM, Grow-Rilla Glue, Kiki-Melon Kush or Frozty Skunk. Behind them are different aroma profiles, from spicy and earthy to sweet and fruity. The cannabinoid profile is documented in the COA of each batch. The strain names describe aroma and genetics.

Small quantity or 25 g pack

Most strains are available in a handy quantity for trying out. Some, such as Haze-FFM or Frozty Skunk, are also available as a 25 gram pack, for when you have found your strain and do not want to reorder all the time.

Classification

The DICHT3R flowers are lab-tested, and the cannabinoid profile is stated in the COA of each batch. Sold only to persons aged 18 and over. If you are also looking for the brand as a vape, check out the DICHT3R Vapes.

Frequently asked questions about DICHT3R flowers

Where can I buy DICHT3R flowers?

Right here in this collection, individually for trying out or as a 25 gram pack.

What do the strain names mean?

Names such as Grow-Rilla Glue or Kiki-Melon Kush stand for the respective aroma and genetic profile. The cannabinoid profile is stated in the COA.