Smartshop

In the smartshop you will find botanical specialities beyond cannabinoids. Composition and notes are listed on each product page.

Filters

Sort by:

32 products

Lotus Special - Blue Lotus hash 2gHHC Vapes Shipping DE
Lotus Special - Blauer Lotus Hash 2g
Sale price€24,90 (€1.245,00/100g)
Buff Kokanna 1gBuff Kokanna 1g - HHC VAPES
Buff Kokanna 1g
Sale price€39,90 (€3.990,00/100g)
Cannabis THC ChocolateTHC Schokolade
Lotus Special - Blue Lotus Flowers 25gHHC Vapes Shipping DE
Lotus Special - Blauer Lotus Flowers 25g
Sale price€16,90 (€67,60/100g)
Kratom powder 50g - Green Maeng DaHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 50g - Green Maeng Da
Sale price€19,90 (€39,80/100g)
Kratom powder 50g - Yellow BaliHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 50g - Yellow Bali
Sale price€19,90 (€39,80/100g)
Kratom powder 50g - Green AppleHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 50g - Green Apple
Sale price€19,90 (€39,80/100g)
Kratom powder 50g - Lemon & LimeHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 50g - Lemon & Lime
Sale price€19,90 (€39,80/100g)
Kratom powder 50g - CherryHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 50g - cherry
Sale price€19,90 (€39,80/100g)
Kanna Vape Pen - CherryHHC Vapes Shipping DE
Kanna Vape Pen - Cherry
Sale price€34,90
Kanna Vape Pen - NatureHHC Vapes Shipping DE
Kanna Vape Pen - Nature
Sale price€34,90
Kanna Vape Pen - EisbonbonHHC Vapes Shipping DE
Kanna Vape Pen - Ice candy
Sale price€34,90
Kratom powder 25g - Red Maeng DaHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 25g - Red Maeng Da
Sale price€9,90 (€39,60/100g)
Kratom powder 25g - Pure GreenHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 25g - Pure Green
Sale price€9,90 (€39,60/100g)
Sold out
Kratom powder 25g - Borneo WhiteHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 25g - Borneo White
Sale price€9,90 (€39,60/100g)
Sold out
Blue Lotus Pre RollBlauer Lotus Pre Roll | Cannabude
Blue Lotus Pre Roll
Sale price€9,90
Sold out
Kratom powder 50g - White SumatraHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 50g - White Sumatra
Sale price€19,90 (€39,80/100g)
Sold out
Kratom powder 50g - Red Maeng DaHHC Vapes Shipping DE
Kratom powder 50g - Red Maeng Da
Sale price€19,90 (€39,80/100g)
Sold out
Kanna Vape Pen - Pina ColadaHHC Vapes Shipping DE
Kanna Vape Pen - Pina Colada
Sale price€34,90

The smartshop combines traditional plant products with modern formats in a clearly structured selection. Here, classic botanicals meet innovative formats such as drops, edibles or pouches: clear, comparable and practical for everyday life. Instead of isolated products, what counts is the combination of variety, quality and flexible formats.

Smartshop: modern products

If you want to order from the smartshop, you are not looking for just any category, but for a targeted selection of modern formats and traditional plant products. Our smartshop brings together different formats, proven herbs and contemporary products in one place. Instead of confusing individual offers, you will find orientation, comparability and a clear classification of the different product types here.

Whether edibles, drops or pouches: smartshop products are aimed at everyone who wants to choose consciously and values quality and transparent product information. The category combines botanical classics such as kratom, kanna or blue lotus with modern formats that fit well into everyday life.

What makes a modern smartshop stand out?

In the smartshop, you will find plant treasures, herbs, extracts and innovative formulations. The focus is on your freedom of choice. You can choose between traditional plants and contemporary formats without having to commit to a rigid usage concept.

Unlike classic categories, the focus here is not on a single ingredient, but on the option to choose products by form and personal preference. That is exactly why plant classics and modern formats such as vapes or drops complement each other so well in this category.

Popular product forms at a glance

The products in the smartshop differ not only in their content, but above all in their form. The form decides how flexible and practical a product is for you.

  • Edibles: The snack format, discreet and with a long-lasting aroma profile.
  • Drops: Liquid formats with precise, clean and uncomplicated handling.
  • Pouches: Modern, compact and completely free of vapour or smoke, a particularly discreet format.

Plant classics in the smartshop

Alongside modern formats, botanical classics form the basis of many products. These plants have been valued for a long time and are available with us today in very different versions.

Kratom is usually offered as a powder and is one of the best-known traditional plants in the smartshop. The selection of different variants lets you choose according to your personal taste.

Kanna is also a plant rich in tradition, available today both as a powder and in modern formats such as vapes or extracts. This way, the classic also comes in contemporary formats.

Blue lotus is mainly offered as a flower or joint and is known for its characteristic aroma. In the smartshop, it adds a botanical product line to the range.

Modern solutions for everyday life

Contemporary smartshop products rely on clear formats and simple handling. Pouches, drops and standardised powders let you include products in a targeted way, without any complicated preparation.

Edibles focus mainly on taste. If you want an overview of the entire selection, you will find a structured collection of all highlights in our smartshop.

Quality & selection without compromise

In the smartshop, our focus is not on sheer quantity, but on the quality of the selection. High-quality raw materials, clean processing and transparent information are the basis for your decision.

Whether classically botanical or modern and refined: what matters is that origin and processing remain traceable. This way, you can rely on a tested standard with every purchase.

Why buy smartshop products online?

Buying smartshop products online gives you one thing above all: an overview. Instead of searching for individual plants one by one, we bundle different formats and modern solutions in one clear category. The mix of classics and innovations is ideal for everyone who values variety and a structured product selection.

You order discreetly and conveniently online. In our online shop, you will also find specialised sections such as HHZ vapes, CBD vapes or modern lines such as JUMANJI vapes.