THCP-blommor

Många söker efter THCP-blommor och hamnar till slut ändå hos något annat. Anledningen är enkel: THCP-blommor kan du inte köpa hos oss, och det har en konkret bakgrund. Här får du veta varför och vad som finns i stället. Varför...

Filtrera

Sortera efter:

41 produkter

Meshflash Superior-Infused premiumblomma - Juggernaut OG 1gMeshflash Superior-Infused Premium-Blomma - Juggernaut OG 1g
Meshflash Premium Infunderad CBD Blomma - Juggernaut OG 1g
REA-prisFrån €11,90 (€1.190,00/100g)
Meshflash Superior-Infused premiumblomma - Thunder Diesel 1gMeshflash Superior-Infused Premium-Blomma - Thunder Diesel 1g
Meshflash Premium Infunderad CBD Blomma - Thunder Diesel 1g
REA-prisFrån €11,90 (€1.190,00/100g)
Meshflash Superior-Infused premiumblomma - Mystic Fire 1gMeshflash Superior-Infused Premium-Blomma - Mystic Fire 1g
MeshFlash Premium Infunderad CBD Blomma – Mystic Fire 1g
REA-prisFrån €11,90 (€1.190,00/100g)
Lotus Special - blå lotusblommor 25gHHC_Vapes_Shipping_SE
Lotus Special - Blå Lotusblommor 25g
REA-pris€16,90 (€67,60/100g)
T9HC Blüten Balanced 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Shipping_SE
T9HC-blommor Balanced 99% 2g
REA-pris€17,90 (€895,00/100g)
T9HC Blüten Maui Wowie 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Shipping_SE
T9HC-blommor Maui Wowie 99% 2g
REA-pris€17,90 (€895,00/100g)
T9HC Blüten Blue Widow 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Shipping_SE
T9HC-blommor Blue Widow 99% 2g
REA-pris€17,90 (€895,00/100g)
T9HC Blüten Deep 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Shipping_SE
T9HC-blommor Deep 99% 2g
REA-pris€17,90 (€895,00/100g)
Utsåld
T9HC Blüten Extreemly 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Shipping_SE
T9HC-blommor Extreemly 99% 2g
REA-pris€17,90 (€895,00/100g)
Utsåld
T9HC Blüten Purple Queen 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Shipping_SE
T9HC-blommor Purple Queen 99% 2g
REA-pris€17,90 (€895,00/100g)
Utsåld
T9HC Blüten Euforic 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Shipping_SE
T9HC-blommor Euforic 99% 2g
REA-pris€17,90 (€895,00/100g)
CBD-blomma - Snow Kush
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Utsåld
CBD-blomma - Austin PowersCBD-Blomma - Austin Powers
CBD-blomma - Austin Powers
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)

Många söker efter THCP-blommor och hamnar till slut ändå hos något annat. Anledningen är enkel: THCP-blommor kan du inte köpa hos oss, och det har en konkret bakgrund. Här får du veta varför och vad som finns i stället.

Varför det inte finns THCP-blommor att köpa

THCP omfattas numera av den tyska lagen om nya psykoaktiva ämnen (NpSG) och får därmed inte säljas fritt. Därför säljer vi det medvetet inte. Hur reglerna har utvecklats 2026 står i översikten om cannabinoider i Tyskland, och vad som ligger bakom själva ämnet förklarar guiden om THCP.

Vilka blommor du hittar i stället

I stället för THCP säljer vi andra blommor. Det börjar med klassiska CBD-blommor, till exempel Lemon Haze eller Harlequin, och går via HHZ-blommorna till Green8 Superior-blommorna. Till det kommer DICHT3R Superior-blommorna och Meshflash-blommorna. Sortnamn som Gorilla Glue eller Northern Lights beskriver arom och genetik.

Vad du kan tänka på med dessa blommor

Till varje batch finns ett analyscertifikat med cannabinoidprofilen. CBD-blommorna kommer från industrihampa, och deras THC-halt ligger enligt labbtest under det tillåtna gränsvärdet. Ett undantag är blå lotus, en botanisk blomma utan cannabinoider som vi säljer på grund av dess långa kulturella historia.

Vanliga frågor om THCP-blommor

Kan jag köpa THCP-blommor i Tyskland?

Nej. THCP omfattas av NpSG och får inte säljas fritt. Därför erbjuder vi inte ämnet.

Vilka blommor finns i stället för THCP-blommor?

I sortimentet finns CBD-blommor från industrihampa samt HHZ- och Superior-blommor med en annan cannabinoidprofil. Vilken som passar dig avgörs främst av aromen.

Varför är THCP över huvud taget reglerat?

Lagstiftaren har tagit upp THCP i lagen om nya psykoaktiva ämnen (NpSG). Mer om det står i THCP-guiden.