THCP-blommor

Många söker efter THCP-blommor och hamnar till slut ändå hos något annat. Anledningen är enkel: THCP-blommor kan du inte köpa hos oss, och det har en konkret bakgrund. Här får du veta varför och vad som finns i stället. Varför...

Filtrera

Sortera efter:

41 produkter

HHZ-blomma - Gorilla GlueHHZ Blomma - Gorilla Glue
HHZ Blomma - Gorilla Glue
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
HHZ-blomma - Northern LightsHHZ Blomma - Northern Lights
HHZ Blomma - Norrsken
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
HHZ-blomma - Super Lemon HazeHHZ Blomma - Super Lemon Haze
HHZ Blomma - Super Lemon Haze
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
HHZ-blomma - Purple DieselHHC_Vapes_Shipping_SE
HHZ Blomma - Purple Diesel
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
HHZ blomma - Skunk #1HHZ Blomma - Skunk #1
HHZ Blomma - Skunk #1
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Frozty SkunkDICHT3R - 40% Superior Blommor - Frozty Skunk
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Frozty Skunk
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Till salu
HHZ premiumblomma - Blueberry Yum YumHHZ Premium Blomma - Blueberry Yum Yum
HHZ Premium Blomma - Blueberry Yum Yum
Pris€12,90 REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Grow-Rilla GlueDICHT3R - 40% Superior Blommor - Grow-Rilla Glue
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Grow-Rilla Glue
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Till salu
HHZ premiumblomma - Super Silver HazeHHZ Premium Blomma - Super Silver Haze
HHZ Premium Blomma - Super Silver Haze
Pris€12,90 REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Kiki-Melon KushDICHT3R - 40% Superior Blommor - Kiki-Melon Kush
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Kiki-Melon Kush
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Cali-Gator WeedDICHT3R - 40% Superior Blommor - Cali-Gator Weed
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Cali-Gator Weed
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Haze-FFMDICHT3R - 40% Superior Blommor - Haze-FFM
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Haze-FFM
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Till salu
HHZ Premium-blomma - Mango KushHHZ Premium Blomma - Mango Kush
HHZ Premium Blomma - Mango Kush
Pris€12,90 REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Till salu
HHZ Premium-blomma - OrangelloHHZ Premium Blomma - Orangello
HHZ Premium Blomma - Orangello
Pris€12,90 REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
CBD-blomma - Purple HazeCBD-Blomma - Purple Haze
CBD-blomma - Purple Haze
REA-prisFrån €9,90 (€895,00/100g)
Green8 Superior blommor Black Ice 2gHHC_Vapes_Shipping_SE
Green8 Superior Blüten Black Ice 2g
REA-pris€16,90 (€845,00/100g)
Green8 Superior blommor Sushi Cali 2gHHC_Vapes_Shipping_SE
Green8 Superior Blüten Sushi Cali 2g
REA-pris€16,90 (€845,00/100g)
CBD-blomma - HarlequinCBD-blomma - Harlequin - HHC VAPES
CBD-blomma - Harlequin
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
CBD-blomma - Lemon HazeCBD-Blomma - Lemon Haze
CBD-blomma - Lemon Haze
REA-prisFrån €9,90 (€895,00/100g)
CBD-blomma - ÖverraskningspåseCBD-Blomma - Överraskningspåse
CBD-blomma - överraskningspåse
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Meshflash Superior-Infused premiumblomma - Cosmic Kush 1gMeshflash Superior-Infused Premium-Blomma - Cosmic Kush 1g
Meshflash Premium Infunderad CBD Blomma - Cosmic Kush 1g
REA-prisFrån €11,90 (€1.190,00/100g)
Meshflash Superior-Infused premiumblomma - Green Dragon 1gMeshflash Superior-Infused Premium-Blomma - Green Dragon 1g
Meshflash Premium Infunderad CBD Blomma - Green Dragon 1g
REA-prisFrån €11,90 (€1.190,00/100g)
Utsåld
Green8 Superior blommor Skittlez 2gHHC_Vapes_Shipping_SE
Green8 Superior Blüten Skittlez 2g
REA-pris€16,90 (€845,00/100g)
Utsåld
CBD-blomma - Blueberry Yum YumCBD-Blomma - Blueberry Yum Yum
CBD-blomma - Blueberry Yum Yum
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)

Många söker efter THCP-blommor och hamnar till slut ändå hos något annat. Anledningen är enkel: THCP-blommor kan du inte köpa hos oss, och det har en konkret bakgrund. Här får du veta varför och vad som finns i stället.

Varför det inte finns THCP-blommor att köpa

THCP omfattas numera av den tyska lagen om nya psykoaktiva ämnen (NpSG) och får därmed inte säljas fritt. Därför säljer vi det medvetet inte. Hur reglerna har utvecklats 2026 står i översikten om cannabinoider i Tyskland, och vad som ligger bakom själva ämnet förklarar guiden om THCP.

Vilka blommor du hittar i stället

I stället för THCP säljer vi andra blommor. Det börjar med klassiska CBD-blommor, till exempel Lemon Haze eller Harlequin, och går via HHZ-blommorna till Green8 Superior-blommorna. Till det kommer DICHT3R Superior-blommorna och Meshflash-blommorna. Sortnamn som Gorilla Glue eller Northern Lights beskriver arom och genetik.

Vad du kan tänka på med dessa blommor

Till varje batch finns ett analyscertifikat med cannabinoidprofilen. CBD-blommorna kommer från industrihampa, och deras THC-halt ligger enligt labbtest under det tillåtna gränsvärdet. Ett undantag är blå lotus, en botanisk blomma utan cannabinoider som vi säljer på grund av dess långa kulturella historia.

Vanliga frågor om THCP-blommor

Kan jag köpa THCP-blommor i Tyskland?

Nej. THCP omfattas av NpSG och får inte säljas fritt. Därför erbjuder vi inte ämnet.

Vilka blommor finns i stället för THCP-blommor?

I sortimentet finns CBD-blommor från industrihampa samt HHZ- och Superior-blommor med en annan cannabinoidprofil. Vilken som passar dig avgörs främst av aromen.

Varför är THCP över huvud taget reglerat?

Lagstiftaren har tagit upp THCP i lagen om nya psykoaktiva ämnen (NpSG). Mer om det står i THCP-guiden.