Köpa kratom

Mitragyna speciosa från Sydostasien: kratompulver och kapslar i olika sorter

Filtrera

Sortera efter:

11 produkter

Kratompulver 25g - Pure GreenHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 25g - Ren Grön
REA-pris€9,90 (€39,60/100g)
Kratompulver 25g - Red Maeng DaHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 25g - Röd Maeng Da
REA-pris€9,90 (€39,60/100g)
Kratompulver 50g - Green Maeng DaHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 50g - Grön Maeng Da
REA-pris€19,90 (€39,80/100g)
Kratompulver 50g - Yellow BaliHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 50g - Gul Bali
REA-pris€19,90 (€39,80/100g)
Kratompulver 50g - Green AppleHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 50g - Grönt äpple
REA-pris€19,90 (€39,80/100g)
Kratompulver 50g - Lemon & LimeHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 50g - Citron & Lime
REA-pris€19,90 (€39,80/100g)
Kratompulver 50g - CherryHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 50g - Körsbär
REA-pris€19,90 (€39,80/100g)
Utsåld
Kratompulver 25g - Borneo WhiteHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 25g - Borneo Vit
REA-pris€9,90 (€39,60/100g)
Utsåld
Kratompulver 50g - White SumatraHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 50g - Vit Sumatra
REA-pris€19,90 (€39,80/100g)
Utsåld
Kratompulver 50g - Red Maeng DaHHC_Vapes_Shipping_SE
Kratompulver 50g - Röd Maeng Da
REA-pris€19,90 (€39,80/100g)

Hos oss är kratom kategorin utanför cannabinoiderna. Det kommer från ett sydostasiatiskt träd och erbjuds här som pulver och i kapslar. Vill du köpa kratom väljer du framför allt efter sort och förpackningsstorlek.

Köp kratom: pulver och kapslar

Den största delen utgörs av kratompulver, som finns i förpackningar om 25 gram och 50 gram. Sorterna skiljer sig åt efter ursprung och bladfärg, till exempel Red Maeng Da, White Sumatra eller Pure Green. Dessutom finns en kapselvariant för dig som vill slippa väga upp.

Vad som skiljer sorterna åt

Kratom delas traditionellt in efter färgen på bladnerverna, alltså röd, grön eller vit. Red Maeng Da hör till de mest kända röda sorterna, Pure Green står för den gröna linjen och White Sumatra för den vita.

Viktig information

I Tyskland erbjuds kratom som rökelse och samlarobjekt och är inte avsett att förtäras. Ta hänsyn till uppgifterna på respektive produktsida.

Vanliga frågor om kratom

Var kan jag köpa kratom?

Direkt i den här kollektionen, som pulver i två förpackningsstorlekar eller som kapslar.

Vilka sorter finns det?

Bland annat Red Maeng Da, White Sumatra, Pure Green och Cherry. Indelningen följer ursprung och bladfärg.

Vad skiljer 25 g och 50 g åt?

Bara mängden. 25 g-varianten passar bra för att prova, 50 g-varianten för den sort du redan har valt.

Vanliga frågor om kratom

Allt du behöver veta!

Kratom (Mitragyna speciosa) är en tropisk växt från Sydostasien, vars blad där har använts traditionellt i århundraden.

Bladen innehåller naturliga alkaloider. Halten varierar beroende på sort och ursprung.

I vår shop hittar du labbtestat kratompulver och extrakt.

Kratomsorter skiljer sig främst åt i ursprungsregion och färgen på bladnerverna (White, Red, Green):

  • 🌿 Borneo White: vita bladnerver, ursprung Borneo
  • 🔥 Red Maeng Da: sorten Maeng Da med röda bladnerver
  • 🍃 Pure Green: blad med gröna bladnerver
  • 🍬 Kratomgummin: kratom i fruktgummiformat

Detaljer om ursprung, format och fyllnadsmängd hittar du i respektive produktbeskrivning.