Blommor + Hasch

Här kan du köpa blommor och hasch, samlat på ett ställe. Kategorin samlar CBD-produkter från industrihampa, moderna sorter med HHZ och Superior-cannabinoider samt hasch och färdigrullade jointar. Via knapparna kommer du direkt till rätt underkategori. Alla blommor Alla haschsorter Alla...

Filtrera

Sortera efter:

96 produkter

CBD-blomma - Lemon HazeCBD-Blomma - Lemon Haze
CBD-blomma - Lemon Haze
REA-prisFrån €9,90 (€895,00/100g)
CBD-blomma - Purple HazeCBD-Blomma - Purple Haze
CBD-blomma - Purple Haze
REA-prisFrån €9,90 (€895,00/100g)
Blå lotus-haschBlå Lotus Hasch
Blå Lotus Hasch
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Kanna HaschKanna Hasch
Kanna Hasch
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
CBD-blomma - ÖverraskningspåseCBD-Blomma - Överraskningspåse
CBD-blomma - överraskningspåse
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Lotus Special - blå lotusblommor 25gHHC_Vapes_Shipping_SE
Lotus Special - Blå Lotusblommor 25g
REA-pris€16,90 (€67,60/100g)
Lotus Special - blå lotus-hasch 2gHHC_Vapes_Shipping_SE
Lotus Special - Blå Lotus Hasch 2g
REA-pris€24,90 (€1.245,00/100g)
Highlander Highline 0,7gHHC_Vapes_Shipping_SE
Highlander Highline 0,7g
REA-pris€34,90 (€4.985,71/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Cali-Gator WeedDICHT3R - 40% Superior Blommor - Cali-Gator Weed
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Cali-Gator Weed
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Frozty SkunkDICHT3R - 40% Superior Blommor - Frozty Skunk
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Frozty Skunk
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Grow-Rilla GlueDICHT3R - 40% Superior Blommor - Grow-Rilla Glue
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Grow-Rilla Glue
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Haze-FFMDICHT3R - 40% Superior Blommor - Haze-FFM
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Haze-FFM
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior blommor - Kiki-Melon KushDICHT3R - 40% Superior Blommor - Kiki-Melon Kush
DICHT3R - 40% Överlägsna Blommor - Kiki-Melon Kush
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Dicht3r - Cali-Gator-Weed 25GHHC_Vapes_Shipping_SE
Dicht3r - Cali-Gator-Weed 25G
REA-pris€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Grow-Rilla-Glue 25GHHC_Vapes_Shipping_SE
Dicht3r - Grow-Rilla-Glue CBD Blommor 25g
REA-pris€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Kikki Melon Kush 25GHHC_Vapes_Shipping_SE
Dicht3r - Kikki Melon Kush CBD-blommor 25g
REA-pris€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Frozty Skunk 25GHHC_Vapes_Shipping_SE
Dicht3r - Frozty Skunk CBD-blommor 25g
REA-pris€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Haze FFM 25 gHHC_Vapes_Shipping_SE
Dicht3r – Haze FFM CBD-blommor 25g
REA-pris€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Crittical Afghani Kush 25gHHC_Vapes_Shipping_SE
Dicht3r – Crittical Afghani Kush CBD-blommor 25g
REA-pris€199,00 (€796,00/100g)
Utsåld
CBD-blomma - Blueberry Yum YumCBD-Blomma - Blueberry Yum Yum
CBD-blomma - Blueberry Yum Yum
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
Utsåld
Blå lotus hasch 10g bara 49,90HHC_Vapes_Shipping_SE
Utsåld
CBD-blomma - Austin PowersCBD-Blomma - Austin Powers
CBD-blomma - Austin Powers
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)
CBD-blomma - Snow Kush
REA-prisFrån €9,90 (€990,00/100g)

Här kan du köpa blommor och hasch, samlat på ett ställe. Kategorin samlar CBD-produkter från industrihampa, moderna sorter med HHZ och Superior-cannabinoider samt hasch och färdigrullade jointar. Via knapparna kommer du direkt till rätt underkategori.

Vad är skillnaden mellan blommor och hasch?

Blommor är plantans torkade blomställningar. De är luftiga, aromatiska och har ofta ett ljust lager kåda på ytan. Hasch uppstår när denna kåda samlas upp och pressas. Därigenom blir det mer kompakt, mörkare och mer koncentrerat än blomman det kommer från.

Hasch är tätare och intensivare i aromen. Vilken form som passar dig är främst en fråga om smak och vana, inte om rätt eller fel.

Viktigt för båda är den cannabinoid som ingår. I den här kategorin hittar du CBD från industrihampa samt moderna cannabinoider som HHZ. Vilken cannabinoid som ingår står på respektive produktsida.

Köpa blommor: från CBD till HHZ

Bland blommorna har du två riktningar. CBD-blommor kommer från certifierad industrihampa och ligger med THC under det lagstadgade gränsvärdet.

HHZ-blommor och Superior-blommor är uppbyggda annorlunda. De förädlas med en modern, målinriktat framställd cannabinoid och är ingen klassisk hampprodukt. Sorter som HHZ Blüte Gorilla Glue, HHZ Premium Blüte Blueberry Yum Yum eller Superior-sorterna från SHEESH Budz hör till denna grupp. THC-halten är deklarerad för var och en.

Köpa hasch: CBD-hasch och HHZ-hasch

Även när det gäller hasch skiljer vi tydligt efter cannabinoid. CBD-hasch som Just Kush eller Basic Blondie kommer från industrihampa och har den typiska haschdoften.

HHZ-hasch som Nepal Cream satsar däremot på en modern cannabinoid. Det är ingen naturkåda i klassisk mening, utan målinriktat framställt.

Vilka regler gäller för blommor och hasch?

CBD-varor från industrihampa håller sig med THC-halten under det lagstadgade gränsvärdet. HHZ är för närvarande varken listat i BtMG (tyska narkotikalagen) eller i NpSG-bilagan (tyska lagen om nya psykoaktiva ämnen) (per augusti 2026). För moderna cannabinoider som HHZ ändras rättsläget snabbare, därför lönar det sig att kort kontrollera det aktuella läget före beställningen.

En löpande uppdaterad översikt hittar du i vår guide: Cannabinoider och deras laglighet i Tyskland 2026.

Hur röker man blommor och hasch?

Blommor finfördelas i regel med en grinder. Om du inte alls vill rulla själv är färdigrullade alternativ bland jointarna den enklaste lösningen.

Hasch är fastare än blommor. En liten bit blir mjuk när du värmer den kort mellan fingrarna och kan sedan smulas sönder. Vi ger inga rekommendationer om konsumtion eller mängd.

Vanliga frågor om blommor och hasch

Båda förvarar du bäst svalt, mörkt och lufttätt, till exempel i en glasburk med lock. Så bevaras arom och struktur längre. Blommor torkar ut vid fel förvaring, hasch kan bli smuligt. Håll båda borta från värme och direkt solljus.

CBD kommer från industrihampa, THC-halten ligger under det lagstadgade gränsvärdet. HHZ är en målinriktat framställd cannabinoid och ingen industrihampaprodukt. Titta alltså inte bara på formatet, blomma eller hasch, när du köper, utan framför allt på vilken cannabinoid som ingår.

Ja. Blommor går bra att förånga i en torrörtvaporizer. Hasch kan du använda i vaporizers som är avsedda för koncentrat eller en blandning. Många tycker att förångning är skonsammare än rökning, eftersom ingen förbränningsrök uppstår. Kolla i förväg vad din enhet är avsedd för.