Flori T9HC

Florile T9HC de la Canapuff vin cu 99% T9HC în concentratul folosit, în pachete de 2 grame și în șapte profiluri aromatice. Floarea aduce aspectul și gustul, canabinoidul aduce efectul. Fiecare lot este testat în laborator. Vânzare exclusiv către adulți...

Filtre

Sortează după:

7 produse

T9HC Blüten Balanced 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Livrare_RO
Flori T9HC Balanced 99% 2g
Preț redus€17,90 (€895,00/100g)
T9HC Blüten Blue Widow 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Livrare_RO
Flori T9HC Blue Widow 99% 2g
Preț redus€17,90 (€895,00/100g)
T9HC Blüten Maui Wowie 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Livrare_RO
Flori T9HC Maui Wowie 99% 2g
Preț redus€17,90 (€895,00/100g)
T9HC Blüten Deep 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Livrare_RO
Flori T9HC Deep 99% 2g
Preț redus€17,90 (€895,00/100g)
Stoc epuizat
T9HC Blüten Extreemly 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Livrare_RO
Flori T9HC Extreemly 99% 2g
Preț redus€17,90 (€895,00/100g)
Stoc epuizat
T9HC Blüten Purple Queen 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Livrare_RO
Flori T9HC Purple Queen 99% 2g
Preț redus€17,90 (€895,00/100g)
Stoc epuizat
T9HC Blüten Euforic 99% 2g | CannabudeHHC_Vapes_Livrare_RO
Flori T9HC Euforic 99% 2g
Preț redus€17,90 (€895,00/100g)

Florile T9HC de la Canapuff vin cu 99% T9HC în concentratul folosit, în pachete de 2 grame și în șapte profiluri aromatice. Floarea aduce aspectul și gustul, canabinoidul aduce efectul. Fiecare lot este testat în laborator. Vânzare exclusiv către adulți de peste 18 ani.

T9HC este nou în ofertă și, pentru mulți, înlocuiește liniile de flori deja cunoscute. Înainte să trecem la soiuri, lămurim cele două întrebări care apar cel mai des: ce este de fapt T9HC și cum diferă profilurile.

Ce sunt Florile T9HC?

Florile T9HC constau dintr-o floare selectată ca material-suport, pe care se aplică canabinoidul T9HC. Aroma, culoarea și structura provin de la plantă, efectul de la substanța activă. Este aceeași construcție pe care o știi de la Florile HHZ, doar cu un alt canabinoid și o concentrație mult mai mare.

T9HC, cu numele complet Tetra-9-Hydrocannabinol, este produs în laborator. Deci nu este o componentă pe care planta de cânepă o produce singură în cantități semnificative. Concentrația în această linie este uniform de 99%, iar fiecare pachet conține 2 grame. Valoarea se referă la puritatea concentratului folosit, nu la greutatea totală a florii. Profilul exact se află în certificatul de analiză al lotului respectiv.

Soiurile de Flori T9HC pe scurt

Cele șapte soiuri diferă prin profilul de terpeni și arome, nu prin conținutul de substanță activă. Patru dintre ele poartă numele caracterului lor, trei au nume clasice de soiuri.

  • Balanced: fructe exotice, prospețime citrică, nuanțe ierboase
  • Deep: întunecat și tropical, floral, cu final condimentat
  • Euforic: cireșe coapte și fructe de pădure pe un subton pământiu
  • Extreemly: tropical-dulce, cu citrice și un vârf condimentat
  • Purple Queen: fructe de pădure, afine și struguri, final rășinos
  • Blue Widow: fructe de grădină și ierburi, afine, tonic acidulat
  • Maui Wowie: ananas și mango, citrice, bază pământie-lemnoasă

Numele soiurilor descriu aroma. Dacă comanzi pentru prima dată, Balanced este cea mai discretă alegere, în timp ce Purple Queen și Blue Widow aduc cele mai pronunțate note fructate.

Cât de puternice sunt Florile T9HC?

Toate cele șapte soiuri au aceeași concentrație de 99%. Diferențele dintre produse țin deci de gust, nu de putere. Cât de puternic este efectul în fiecare caz depinde de cantitate, de forma de consum și de propria experiență. Dacă nu cunoști încă T9HC, începe cu puțin și așteaptă.

Nu facem afirmații legate de sănătate privind tolerabilitatea și efectul. Florile T9HC nu sunt un medicament.

T9HC, T8HC și HHZ comparate

T9HC și T8HC fac parte din aceeași familie și diferă prin profil și prin gama de soiuri. HHZ are o intensitate mai scăzută și este considerat varianta mai blândă pentru început.

  • HHZ: perceptibil, dar moderat, gamă largă de soiuri
  • T8HC: strâns înrudit cu T9HC, la noi deocamdată disponibil doar ca vape
  • T9HC: cea mai mare concentrație din această serie, acum și ca floare, hașiș și joint

Forma de consum potrivită o găsești la Vapes T9HC, la Hașiș T9HC și la Jointuri T9HC.

T9HC și situația legală

T9HC este un canabinoid produs în laborator și, prin urmare, nu este un produs clasic din cânepă. Încadrarea juridică a noilor canabinoizi se poate schimba rapid, deoarece legiuitorul poate adăuga ulterior substanțe active pe listă. Situația actuală și încadrarea fiecărui canabinoid le-am rezumat în ghidul nostru: Canabinoizi 2026 în Germania: prezentarea actuală.

Vânzarea se face exclusiv către adulți de peste 18 ani.


Cumpără Flori T9HC

La Cannabude cumperi Flori T9HC cu concentrație clar indicată, testare de laborator documentată și livrare discretă. Dacă preferi aceeași bază gata rulată, alege Jointurile T9HC. Pentru contrapunctul relaxat, non-psihoactiv, avem Flori CBD, iar o privire de ansamblu asupra întregii oferte de flori găsești la toate Florile.