Flori + Hașiș

Aici poți cumpăra flori și hașiș, adunate într-un singur loc. Categoria reunește produse CBD din cânepă industrială, soiuri moderne cu HHZ și canabinoizi Superior, precum și hașiș și jointuri gata rulate. Prin butoane ajungi direct în subcategoria potrivită. Toate florile...

Filtre

Sortează după:

96 produse

Floare de CBD - Lemon HazeFloare CBD - Lemon Haze
Floare de CBD - Lemon Haze
Preț redusDe la €9,90 (€895,00/100g)
Floare de CBD - Purple HazeFloare CBD - Purple Haze
Floare de CBD - Purple Haze
Preț redusDe la €9,90 (€895,00/100g)
Hașiș de lotus albastruBlauer Lotus Hașiș
Hasch
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
Kanna hașișHașiș Kanna
Hasch
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
Floare de CBD - Pungă surprizăFloare CBD - Pungă Surpriză
Floare CBD - Punga surpriză
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
Lotus Special - flori de lotus albastru 25gHHC_Vapes_Livrare_RO
Lotus Special - Blauer Lotus Flori 25g
Preț redus€16,90 (€67,60/100g)
Lotus Special - hașiș de lotus albastru 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
Lotus Special - Blauer Lotus Hasch 2g
Preț redus€24,90 (€1.245,00/100g)
Highlander Highline 0,7gHHC_Vapes_Livrare_RO
Highlander Highline 0,7g
Preț redus€34,90 (€4.985,71/100g)
DICHT3R - 40% Superior flori - Cali-Gator WeedDICHT3R - Flori Superior 40% - Cali-Gator Weed
Dicht3r - 40% Superior Flori - Cali-Gator Weed
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% flori Superior - Frozty SkunkDICHT3R - Flori Superior 40% - Frozty Skunk
Dicht3r - 40% Superior Flori - Frozty Skunk
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior flori - Grow-Rilla GlueDICHT3R - Flori Superior 40% - Grow-Rilla Glue
Dicht3r - 40% Superior Flori - Grow-Rilla Glue
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior flori - Haze-FFMDICHT3R - Flori Superior 40% - Haze-FFM
Dicht3r - 40% Superior Flori - Haze-FFM
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
DICHT3R - 40% Superior flori - Kiki-Melon KushDICHT3R - Flori Superior 40% - Kiki-Melon Kush
Dicht3r - 40% Superior Flori - Kiki-Melon Kush
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
Dicht3r - Cali-Gator-Weed 25GHHC_Vapes_Livrare_RO
Dicht3r Cali-Gator-Weed Flori 25g
Preț redus€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Grow-Rilla-Glue 25GHHC_Vapes_Livrare_RO
Dicht3r Flori Grow-Rilla-Glue 25g
Preț redus€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Kikki Melon Kush 25GHHC_Vapes_Livrare_RO
Dicht3r Flori Kikki Melon Kush 25g
Preț redus€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r - Frozty Skunk 25GHHC_Vapes_Livrare_RO
Dicht3r Flori Frozty Skunk 25g
Preț redus€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Haze FFM 25 gHHC_Vapes_Livrare_RO
Dicht3r – Haze FFM Flori 25g
Preț redus€199,00 (€796,00/100g)
Dicht3r – Crittical Afghani Kush 25gHHC_Vapes_Livrare_RO
Dicht3r Flori Crittical Afghani Kush 25g
Preț redus€199,00 (€796,00/100g)
Stoc epuizat
Floare de CBD - Blueberry Yum YumFloare CBD - Blueberry Yum Yum
Floare de CBD - Blueberry Yum Yum
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
Stoc epuizat
Hașiș de lotus albastru 10g doar 49,90HHC_Vapes_Livrare_RO
Hasch 10g doar 49,90
Preț redus€0,00
Stoc epuizat
Floare de CBD - Austin PowersFloare CBD - Austin Powers
Floare CBD - Austin Powers
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
Floare de CBD - Snow Kush
Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)

Aici poți cumpăra flori și hașiș, adunate într-un singur loc. Categoria reunește produse CBD din cânepă industrială, soiuri moderne cu HHZ și canabinoizi Superior, precum și hașiș și jointuri gata rulate. Prin butoane ajungi direct în subcategoria potrivită.

Care este diferența dintre flori și hașiș?

Florile sunt inflorescențele uscate ale plantei. Sunt afânate, aromatice și au adesea un strat deschis la culoare de rășină pe suprafață. Hașișul se obține când această rășină este adunată și presată. Astfel devine mai compact, mai închis la culoare și mai concentrat decât floarea din care provine.

Hașișul este mai dens și mai intens ca aromă. Ce formă ți se potrivește este mai ales o chestiune de gust și obișnuință, nu de corect sau greșit.

La ambele contează canabinoidul conținut. În această categorie găsești CBD din cânepă industrială, precum și canabinoizi moderni precum HHZ. Ce canabinoid conține fiecare produs este indicat pe pagina lui.

Cumpără flori: de la CBD la HHZ

La flori ai două direcții. Florile CBD provin din cânepă industrială certificată și au THC sub limita legală.

Florile HHZ și florile Superior sunt construite diferit. Sunt rafinate cu un canabinoid modern, produs în mod țintit, și nu sunt un produs clasic din cânepă. Soiuri precum HHZ Blüte Gorilla Glue, HHZ Premium Blüte Blueberry Yum Yum sau soiurile Superior de la SHEESH Budz fac parte din acest grup. Conținutul de THC este declarat la fiecare.

Cumpără hașiș: hașiș CBD și hașiș HHZ

Și la hașiș separăm clar după canabinoid. Hașișul CBD, precum Just Kush sau Basic Blondie, provine din cânepă industrială și aduce aroma tipică de hașiș.

Hașișul HHZ, precum Nepal Cream, mizează în schimb pe un canabinoid modern. Nu este o rășină naturală în sens clasic, ci un produs fabricat în mod țintit.

Ce reglementări se aplică florilor și hașișului?

Produsele CBD din cânepă industrială rămân cu THC sub limita legală. HHZ nu este listat în prezent nici în BtMG (Legea germană privind stupefiantele), nici în anexa NpSG (Legea germană privind noile substanțe psihoactive) (situația din august 2026). La canabinoizii moderni precum HHZ, situația juridică se schimbă mai repede, de aceea merită să verifici pe scurt situația actuală înainte de comandă.

O prezentare actualizată constant găsești în ghidul nostru: Canabinoizii și legalitatea lor în Germania 2026.

Cum se fumează florile și hașișul?

Florile se mărunțesc de regulă cu un grinder. Dacă nu vrei deloc să rulezi singur, opțiunile gata rulate din jointuri sunt cea mai simplă soluție.

Hașișul este mai tare decât florile. O bucată mică se înmoaie dacă o încălzești scurt între degete și apoi se poate fărâmița. Nu oferim recomandări de consum sau de cantitate.

Întrebări frecvente despre Flori și hașiș

Pe ambele le depozitezi cel mai bine la rece, la întuneric și etanș, de exemplu într-un borcan cu capac. Așa se păstrează mai mult timp aroma și structura. Flori se usucă dacă sunt depozitate greșit, hașișul poate deveni sfărâmicios. Ține-le pe ambele departe de căldură și de lumina directă a soarelui.

CBD provine din cânepă industrială, conținutul de THC se află sub limita legală. HHZ este un canabinoid produs în mod țintit și nu un produs din cânepă industrială. Așadar, la cumpărare nu te uita doar la format, floare sau hașiș, ci mai ales la canabinoidul conținut.

Da. Flori se pot vaporiza bine într-un Vaporizator uscat. Hașiș poți folosi în vaporizatoare care sunt făcute pentru concentrate sau pentru un amestec. Vaporizarea este considerată de mulți mai blândă decât fumatul, pentru că nu se produce fum de ardere. Verifică înainte pentru ce este destinat dispozitivul tău.