Flori + Hașiș

Aici poți cumpăra flori și hașiș, adunate într-un singur loc. Categoria reunește produse CBD din cânepă industrială, soiuri moderne cu HHZ și canabinoizi Superior, precum și hașiș și jointuri gata rulate. Prin butoane ajungi direct în subcategoria potrivită. Toate florile...

Filtre

Sortează după:

96 produse

HHZ Pre-Roll - Gorilla GluePrerulat Joint HHZ Flori Skunk #1
HHZ Pre-Roll - Gorilla Glue
Preț redus€11,90
HHZ Pre-Roll - Skunk #1HHZ Pre-Roll - Skunk #1 - HHC VAPES
HHZ Pre-Roll - Skunk #1
Preț redus€11,90
HHZ Pre-Roll - Northern LightsHHC_Vapes_Livrare_RO
HHZ Pre-Roll - Northern Lights
Preț redus€11,90
HHZ Pre-Roll - Pineapple ExpressHHC_Vapes_Livrare_RO
HHZ Pre-Roll - Super Lemon HazeHHC_Vapes_Livrare_RO
CBD Pre-Roll - Gorilla GlueCBD Pre-Roll - Gorilla Glue
CBD Pre-Roll - Gorilla Glue
Preț redus€8,90
CBD Pre-Roll - Northern LightsCBD Pre-Roll - Northern Lights
CBD Pre-Roll - Skunk #1CBD Pre-Roll - Skunk #1
CBD Pre-Roll - Skunk #1
Preț redus€8,90
Green8 Superior flori Black Ice 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
Green8 Superior Flori Black Ice 2g
Preț redus€16,90 (€845,00/100g)
Green8 Superior flori Sushi Cali 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
Green8 Superior Flori Sushi Cali 2g
Preț redus€16,90 (€845,00/100g)
Reducere
HHZ Premium floare - Blueberry Yum YumFloare HHZ Premium - Blueberry Yum Yum
HHZ Premium Floare - Blueberry Yum Yum
Preț normal€12,90 Preț redusDe la €9,90 (€990,00/100g)
Stoc epuizat
CBD Pre-Roll - Super Lemon HazeHHC_Vapes_Livrare_RO
Stoc epuizat
SMASH Black DOG Super Sauce Flower 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
SMASH Black DOG Super Sauce Flower 2g
Preț redus€16,90 (€845,00/100g)
Stoc epuizat
SMASH Strawberry OG Super Sauce Flower 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
SMASH Strawberry OG Super Sauce Flower 2g
Preț redus€16,90 (€845,00/100g)
Stoc epuizat
SMASH Lemon Haze Super Sauce floare 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
SMASH Lemon Haze Super Sauce Flower 2g
Preț redus€16,90 (€845,00/100g)
Stoc epuizat
SMASH Northern Lights Super Sauce Flower 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
SMASH Northern Lights Super Sauce Flower 2g
Preț redus€16,90 (€845,00/100g)
Stoc epuizat
Green8 Superior flori Skittlez 2gHHC_Vapes_Livrare_RO
Green8 Superior Flori Skittlez 2g
Preț redus€16,90 (€845,00/100g)

Aici poți cumpăra flori și hașiș, adunate într-un singur loc. Categoria reunește produse CBD din cânepă industrială, soiuri moderne cu HHZ și canabinoizi Superior, precum și hașiș și jointuri gata rulate. Prin butoane ajungi direct în subcategoria potrivită.

Care este diferența dintre flori și hașiș?

Florile sunt inflorescențele uscate ale plantei. Sunt afânate, aromatice și au adesea un strat deschis la culoare de rășină pe suprafață. Hașișul se obține când această rășină este adunată și presată. Astfel devine mai compact, mai închis la culoare și mai concentrat decât floarea din care provine.

Hașișul este mai dens și mai intens ca aromă. Ce formă ți se potrivește este mai ales o chestiune de gust și obișnuință, nu de corect sau greșit.

La ambele contează canabinoidul conținut. În această categorie găsești CBD din cânepă industrială, precum și canabinoizi moderni precum HHZ. Ce canabinoid conține fiecare produs este indicat pe pagina lui.

Cumpără flori: de la CBD la HHZ

La flori ai două direcții. Florile CBD provin din cânepă industrială certificată și au THC sub limita legală.

Florile HHZ și florile Superior sunt construite diferit. Sunt rafinate cu un canabinoid modern, produs în mod țintit, și nu sunt un produs clasic din cânepă. Soiuri precum HHZ Blüte Gorilla Glue, HHZ Premium Blüte Blueberry Yum Yum sau soiurile Superior de la SHEESH Budz fac parte din acest grup. Conținutul de THC este declarat la fiecare.

Cumpără hașiș: hașiș CBD și hașiș HHZ

Și la hașiș separăm clar după canabinoid. Hașișul CBD, precum Just Kush sau Basic Blondie, provine din cânepă industrială și aduce aroma tipică de hașiș.

Hașișul HHZ, precum Nepal Cream, mizează în schimb pe un canabinoid modern. Nu este o rășină naturală în sens clasic, ci un produs fabricat în mod țintit.

Ce reglementări se aplică florilor și hașișului?

Produsele CBD din cânepă industrială rămân cu THC sub limita legală. HHZ nu este listat în prezent nici în BtMG (Legea germană privind stupefiantele), nici în anexa NpSG (Legea germană privind noile substanțe psihoactive) (situația din august 2026). La canabinoizii moderni precum HHZ, situația juridică se schimbă mai repede, de aceea merită să verifici pe scurt situația actuală înainte de comandă.

O prezentare actualizată constant găsești în ghidul nostru: Canabinoizii și legalitatea lor în Germania 2026.

Cum se fumează florile și hașișul?

Florile se mărunțesc de regulă cu un grinder. Dacă nu vrei deloc să rulezi singur, opțiunile gata rulate din jointuri sunt cea mai simplă soluție.

Hașișul este mai tare decât florile. O bucată mică se înmoaie dacă o încălzești scurt între degete și apoi se poate fărâmița. Nu oferim recomandări de consum sau de cantitate.

Întrebări frecvente despre Flori și hașiș

Pe ambele le depozitezi cel mai bine la rece, la întuneric și etanș, de exemplu într-un borcan cu capac. Așa se păstrează mai mult timp aroma și structura. Flori se usucă dacă sunt depozitate greșit, hașișul poate deveni sfărâmicios. Ține-le pe ambele departe de căldură și de lumina directă a soarelui.

CBD provine din cânepă industrială, conținutul de THC se află sub limita legală. HHZ este un canabinoid produs în mod țintit și nu un produs din cânepă industrială. Așadar, la cumpărare nu te uita doar la format, floare sau hașiș, ci mai ales la canabinoidul conținut.

Da. Flori se pot vaporiza bine într-un Vaporizator uscat. Hașiș poți folosi în vaporizatoare care sunt făcute pentru concentrate sau pentru un amestec. Vaporizarea este considerată de mulți mai blândă decât fumatul, pentru că nu se produce fum de ardere. Verifică înainte pentru ce este destinat dispozitivul tău.